Polacy nie chcą imigrantów w kraju?

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, PODRÓŻE, POLSKA, STYL ŻYCIA, ŚWIAT

„Puls Biznesu” zlecił wykonanie badania nastrojów społecznych dotyczącego nastawienia Polaków do obcokrajowców zamieszkujących w naszym kraju lub poszukujących tutaj azylu. Instytut ARC Rynek i Opinia przeprowadził sondaż, z którego wynika, że zdania są bardzo podzielone – niemal połowa jest za, a 33 proc. przeciw imigracjom do Polski.

stock.xchng

stock.xchng

Z sondażu przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie „PB” jednoznacznie wynika, że Polacy nie czują się zagrożeni konkurencją ze strony obcokrajowców np. w pracy. W większości nie mamy problemu z zaakceptowaniem imigrantów, którzy przebywają już w Polsce, ale jednocześnie jesteśmy sceptycznie nastawieni do nowych przyjezdnych. Jednym ze skutków takiego nastawienia jest najniższy odsetek obcokrajowców w naszym kraju. Obce obywatelstwo ma zaledwie 0,1 proc. mieszkańców Polski. Dla porównania średnia w Unii Europejskiej wynosi 4,1 proc.

49 proc. ankietowanych (czyli średnio co drugi) twierdzi, że nie powinno się ograniczać zatrudniania obcokrajowców w Polsce. Większość z Polaków (aż 58 proc.) uważa także, że dobrym pomysłem jest, aby imigrantom przysługiwały takie same świadczenia socjalne jak obywatelom polskim. Mniej entuzjazmu ankietowani wykazywali przy pytaniu „czy rząd powinien zachęcać imigrantów do przyjazdu do Polski?”. Aż 38 proc. respondentów zdecydowanie zaprzeczyło, a jedynie co czwarty uważa, że to dobry pomysł.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.pb.pl/3575600,90823,lubimy-imigrantow-byle-nie-w-nadmiarze, http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/780274,polacy-lubia-imigrantow-byle-nie-w-nadmiarze.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry