Latający samochód z Francji

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, SAMOCHODY, ŚWIAT, TECHNOLOGIE, WIADOMOŚCI

Samochód nowego typu, o nazwie „Pegase” („Pegaz”), skonstruowany przez strasburską firmę Vaylon, już niedługo będzie dostępny na francuskim rynku. Cena tego cudu techniki ma sięgnąć100 tysięcy euro.

sxc

sxc

„Pegaz” to latający samochód terenowy, który jest w stanie poruszać się z prędkością 100 km/godz., po takim ukształtowaniu terenu jak: piasek, łąki oraz strome wzgórza o małym kącie wzniesienia. Natomiast, prędkość przez niego osiągana w powietrzu, będzie wynosić 80 km/godz. przy maksymalnej wysokości 3000 metrów. Umiejętność latania da mu duże śmigło oraz miękki płat nośny, kształtem przypominającym spadochron. Wzbicie się w lot będzie możliwe już po starcie z płaskiego odcinka pasu o długości 100 metrów.

Jednak, aby prowadzić ten pojazd, przypominający połączenie samochodu rekreacyjnego z motolotnią i paralotnią, nie wystarczy prawo jazdy. Zdaniem francuskiej policji, kierowcy chcący zakupić „Pegaza”, będą musieli posiadać licencję pilota motolotni oraz powinni się liczyć z ograniczeniami np. zakazem latania nad aglomeracjami.

mh

Zredagowane przez: Malwina Hopej

Źródło: techno-car.fr

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry