„Mein Kampf” z autografem Hitlera sprzedana

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MEDIA, ŚWIAT

Na czwartkową licytację w Los Angeles trafiły dwa oryginalne egzemplarze książki „Mein Kampf” autorstwa Adolfa Hitlera z autografami. Oba wydania wystawiono za kwotę 47 tys. euro. Anonimowy kupiec za jeden z egzemplarzy zapłacił prawie 65 tys. dolarów. Cała akcja wzbudziła wiele kontrowersji wśród ludności żydowskiej.

meinkampf-indie

Zestaw zawierający dwa wydania manifestu Adolfa Hitlera został początkowo wyceniony na 18 tys. euro i wystawiony na aukcję zorganizowaną przez Nate D. Sanders Auctions. Oprócz podpisanych przez lidera III Rzeczy książek na tę samą aukcję trafiły także inne przedmioty będące własnością hitlerowców. Można było wylicytować np. skórzaną kurtkę, która noszona była w czasie II wojny światowej przez głównego architekta nazistowskich Niemiec – Alberta Speera. Sprzedane zostały również podpisane przez Hitlera i poświęcone liderowi nazistowskiej partii Josefowi Bauerowi tomy. Do ich licytacji włączyło się aż 11 osób.

Aukcja wzbudziła ogromne kontrowersje na całym świecie. Organizacje żydowskiej w Stanach Zjednoczonych, oburzone pomysłem sprzedaży takich przedmiotów, próbowały nie dopuścić do ich wystawienia na licytacji. Niestety protest nie przyniósł skutku, ponieważ zgodnie z prawem sprzedaż nazistowskich pamiątek nie jest zakazana w USA.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.nbcnews.com/news/us-news/mein-kampf-signed-hitler-sells-64-850-n40211, http://www.channelnewsasia.com/news/lifestyle/hitler-signed-mein-kampf/1015560.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry