Mobilna bankowość nie tak bezpieczna?

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, STRONY WWW, ŚWIAT

Najbezpieczniej transakcje bankowe dokonywać w placówce, ponieważ okazuje się, że jest to najbezpieczniejsza forma. Z bezpieczeństwem mobilnych transakcji może być różnie, a wiele zależy od samego użytkownika i rozsądnego korzystania z tej funkcji.

internet-shop-pay

Nad bezpieczeństwem mobilnych transakcji teoretycznie ma czuwać bank. Niestety nie zawsze udaje się ustrzec nieostrożnych klientów banku przed kradzieżami danych osobowych lub przejęciem haseł. Jak okazuje się – niewiele w tym winy banku, bo coraz częściej stajemy się ofiarą własnego nierozsądku.
„Ryzyko korzystania z bankowości internetowej rośnie, ponieważ hackerzy mają coraz lepsze metody pokonywania zabezpieczeń.” – ostrzega Michał Kurek, starszy menadżer ds. bezpieczeństwa internetowego w firmie EY.

Po pierwsze zbyt często korzystamy z publicznych i otwartych sieci Wi-Fi, co niesie ze sobą ogromne ryzyko. Eksperci radzą, by ograniczyć logowanie się do serwisu bankowego, gdy smartfon korzysta z niezabezpieczonych Hot-Spotów. Druga kwestia to używanie wyłącznie aplikacji mobilnych, które na rynek zostały wypuszczone przez bank. Jedną z częstych metod hakerów jest podstawianie imitacji aplikacji bankowych, które nie zapewniają dostępu do bankowości (mimo, iż wyglądają identycznie), ale bardzo sprytnie mogą przechwycić nasze dane logowania.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.forbes.pl/jak-ochronic-sie-przed-mobilnym-atakiem-na-konto-,artykuly,172369,1,1.html, http://www.wprost.pl/ar/429122/Bankowosc-mobilna-powaznie-zagrozona/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry