Najbogatsi Polacy według magazynu Forbes

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

Dwutygodnik „Forbes” – zgodnie z coroczną tradycją – opublikował listę stu najbogatszych Polaków ubiegłego roku. Okazuje się, że Polacy kolejny raz pomnożyli swój majątek, a żeby znaleźć się choćby na ostatnim miejscu listy trzeba zarabiać ponad 2 mld. złotych. Najbogatszym Polakiem został Jan Kulczyk.

stock.xchng

stock.xchng

Jan Kulczyk, plasujący się w tym roku na pierwszym miejscu w rankingu, swój majątek powiększył o 1,8 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Jego majątek szacuje się na 11,3 mld. Na taką kwotę przeciętny Polak (zarabiający około 2,5 tys. złotych) musiałby pracować na takie bogactwo niemal 400 lat! Wyspecjalizowany w branży infrastrukturalnej i surowcach Kulczyk swój majątek pomnożył dzięki zawieraniu właściwych kontraktów biznesowych i dobieraniu odpowiednich partnerów.

Na drugim miejscu w rankingu zapisał się Zygmunt Solorz-Żak z majątek rzędu 10,7 mld. złotych, właściciel wielu przedsiębiorstw medialnych i telekomunikacyjnym (w tym stacji telewizyjnej Polsat, na której zbudował swoje medialne imperium). Jego majątek również wzrósł o 2,9 proc. Trzecie miejsce przypadło dla Leszka Czarneckiego, którego majątek wyniósł 7,1 mld. złotych, czyli aż 61,4 proc. więcej niż w ubiegłym roku.

Na liście znaleźli się również kolejno: Michał Sołowow – 6,9 mld, German Efromovich – 3,9 mld, Dariusz Miłek – 3,1 mld, Anna Woźniak-Sarak i Jerzy Sarak – 3,05 mld, Roman Karkosik – 2,45 mld, Tomasz Domogała – 2,1 mld, Antoni Ptak – 1,9 mld.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://100najbogatszychpolakow.forbes.pl/, http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/kulczyk-solorz-zak-i-czarnecki-oto-najbogatsi-polacy,1996790,4199

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry