Powstanie 300 nowych sklepów Biedronka

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

Właściciel sieci supermarketów Biedronka ma zamiar zainwestować w Polsce prawie 700 mln euro. W tym roku planuje się wybudowanie kolejnych 300 sklepów na terenie Polski, bowiem portugalska grupa Jeronimo Martins (właściciel sieci) w ubiegłym roku zyskała sporo na inwestycjach, zamykają rok na plusie.

biedronka-logo

Według oficjalnego komunikatu, która wydany został przez grupę Jeronimo Martins, zyski firmy w ubiegłym roku sięgnęły prawie 382 mln euro. Zanotowano wzrost o 6 proc. w stosunku do 2012 roku. Dodatkowo o ponad 10 proc. wzrosła łączna sprzedaż w sieciach sklepów w Portugalii, Kolumbii i Polsce, a zyski z tego tytułu oscylują wokół kwoty 12 mld euro. Dwie trzecie tej sumy firma uzyskała dzięki polskim klientom, dlatego to właśnie w Polsce planuje prowadzić kolejne inwestycje.

Zarówno właściciel firmy, jak i przedstawiciel sieci dystrybucji Biedronka w Polsce, podkreślają znaczenie Polski dla Jeronimo Martins. Zaznaczają, że polski rynek pozostanie priorytetem w planowanych działaniach. W ubiegłym roku firma zainwestowała w Polsce 400 mln euro, co pozwoliło otworzyć 280 nowych sklepów. W tym roku na inwestycje przeznaczone zostanie niemal dwa razy tyle środków, które pozwolą na powstanie kolejnych 300 sklepów Biedronka oraz 3 centr dystrybucji.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1063100,Biedronka-otworzy-300-nowych-sklepow-, http://www.wprost.pl/ar/437733/Wlasciciel-Biedronki-zainwestuje-w-Polsce-do-700-mln-euro/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry