Likwidacja kilkudziesięciu szkół na Śląsku

AKTUALNOŚCI, NAUKA, POLSKA

Śląscy samorządowcy zdecydowali się na zamknięcie prawie 70 szkół. Najwięcej placówek, które wyznaczono to zamknięta, stanowią szkoły ponadgimnazjalne. 17 szkół i placówek (w tym dwa gimnazja, jedna filia szkoły podstawowej i dziewięć liceów) ma zostać zamkniętych z powodu braku uczniów. Aż 51 szkół zniknie ze względu na reformę szkolnictwa zawodowego wdrażaną od kilku lat.

stock.xchng

stock.xchng

„Z informacji, jakie napłynęły do kuratorium oświaty wynika, że w planach jest likwidacja 67 szkół. Zdecydowana większość to placówki, które zostaną zamknięte w wyniku reformy szkolnictwa zawodowego” – skomentowała Anna Wietrzyk, rzeczniczka śląskiego Kuratorium Oświaty. Samorządowcy argumentują decyzję dwoma powodami: reformą szkolnictwa zawodowego oraz postępującym niżem demograficznym.

Wygaszanie liceów profilowanych trwa już od września 2012 roku, kiedy zakończono przeprowadzanie naborów do klas pierwszych. Szkoły te mają zostać zamknięte do 1. września tego roku, ponieważ tak założono w nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Na mocy tej samej ustawy likwidacji podlegać będą także technika i licea uzupełniające dla młodzieży oraz dorosłych, a także technika i zasadnicze szkoły zawodowe dla dorosłych. Zamiar likwidacji samorządy muszą zgłosić najpóźniej na sześć miesięcy przed terminem zamknięcia, o czym powiadomieni muszą zostać rodzice uczniów oraz kuratorium oświaty.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: kuratorium oświaty/tvn/wyborcza

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry