Papież Franciszek wspiera polskie feministki

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ŚWIAT

W imieniu Papieża Franciszka, Nuncjusz Apostolski abp Celestino Migliore, spotkał się z przedstawicielkami Kongresu Kobiet. Jego zadaniem było przekazanie oficjalnego stanowiska papieża w sprawie równouprawnienia kobiet w Polsce. Papież rozumie problem ideologii gender i wspiera polskie feministki.

fot.Tomaz Silva/ABr/cc3.0

fot.Tomaz Silva/ABr/cc3.0

Oficjalny list do głowy Kościoła Katolickiego został wysłany przez Kongres Kobiet pod koniec listopada ubiegłego roku. Głównym zarzutem przeciwko hierarchom kościelnym było zbyt częste atakowanie zasad równości i ideologii gender – dwóch, tak bardzo ważnych dla feministek, wartości. Wysłannik papieża przyznał, że list zaskoczył i jednocześnie wzburzył polskich hierarchów, co było dobrym impulsem do tego, aby nad sytuacją się głębiej zastanowić i być może coś zmienić.

„Byłyśmy poruszone, że papież znalazł czas, żeby list przeczytać. To świadczy o tym, że można z głową Kościoła się w tak istotnych sprawach komunikować. Wysłałyśmy list zaniepokojone tą bardzo złą atmosferą, jaką wywołała dyskusja o gender. To, co usłyszałyśmy, świadczy o tym, że papież rozumie ten problem” – skomentowała wtorkowe spotkanie członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet, Henryka Bochniarz.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.kongreskobiet.pl/pl-PL/news/show/papiez_franciszek_odpowiedzial_na_list_kongresu_kobiet

Powiązane wpisy

  • baxio

    gowno prawda! wcale ich nie popiera! zamiesccie odpowiedz papieza a nie klamiecie ze was popiera! wszystkie feministki to paszczury!

  • Paweł

    No to jak naukowo udowodnisz, że mózg kobiety nie różni się od mózgu mężczyzny. Nauki przyrodnicze potrafią wskazać wyraźne różnice. Gender to co najwyżej koncepcja filozoficzne i to mocno debilna pod względem metodologicznym i logicznym. W czasach bolszewizmu też tworzyli studia o marksizmie, leninizmie tzw studia nauki klas itp. To zwyczajna ideologia, która zakrywa się pod płaszczykiem naukowości=pseudonaukowości. Bo przecież trzeba mieć autorytet innych poddawać tresurze przemocy symboliczne,

  • Wstyd mi za KK i sądy

    Papież a nie ma wykształconych doradców. Nie istnieje nic takiego jak „ideologia gender”. Gender to nauka, jak matematyka, logika….Dopóki Franciszek nie weźmie się do roboty a media nie ogłoszą efektów Jego pracy to traci czas. .Papieże poprzedni grzeszyli przez ZANIECHANIE. Czy osoba grzeszna ma atrybuty świętości ???


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry