Pierwsza telewizyjna reklama marihuany!

AKTUALNOŚCI, MEDIA, ŚWIAT, TELEWIZJA

Lecznicze zastosowanie marihuany (wykorzystanie do tzw. celów medycznych) jest legalne w dużej ilości stanów. Coraz więcej regionów Stanów Zjednoczonych decyduje się na legalizację tego środka, ale jeszcze żadna telewizja nie zdecydowała się na zareklamowanie produktu. Ten stan rzeczy zmienił się w poniedziałek.

stock.xchng

stock.xchng

Duże stacje telewizyjne nie są chętne do reklamowania dystrybutorów marihuany, ale ten stan rzeczy może się niebawem zmienić. Wszystko za sprawą koncernu medialnego Comcast, który podjął decyzję o tym, że w stacjach telewizyjnych przynależących do koncernu będzie można emitować reklamę strony internetowej MarijuanaDoctors.com. Spot reklamowy można było już obejrzeć m.in. w telewizji Fox, CNN, ESPN, Comedy Central, AMC oraz znanej dobrze wszystkim Discovery Channel.

Twórcy reklamy chcieli ukazać prosty przekaz. „Sushi byś od niego nie wziął, marihuany też nie kupuj” – takimi słowa zachęcają do kupowania leczniczej marihuany z pewnego źródła, a nie od podejrzanych dilerów. W Polsce reklamę można obejrzeć jedynie w Internecie – nie ma możliwości emitowania reklam o podobnym przesłaniu w telewizji w naszym kraju, ponieważ marihuana jest tutaj nielegalną używką.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://abcnews.go.com/blogs/health/2014/03/04/first-medical-marijuana-ad-airs-on-tv/, http://www.theverge.com/2014/3/4/5469632/medical-marijuana-commercial-airing-comcast-nj-ma-chicago

Powiązane wpisy

  • Gacuś

    „Holandii”. I gdybyśmy przegrali wojnę, to należelibyśmy do NAZISTOWSKICH Niemiec. Hm… Faktycznie, III Rzesza była bardzo tolerancyjna…

  • baba

    gdybyśmy przegrali wojne to byśmy nalezeli do tolerancyjnych niemiec…z których byśmy mieli blisko do holandi


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry