Drony wspomogą Facebooka

AKTUALNOŚCI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

Firma Marka Zuckerberga jest w trakcie podpisywania umowy z Titan Aerospace, producentem samolotów typu dron. Owe statki bezzałogowe, zasilane energią słoneczna, są w stanie przez pięć lat bezustannie pozostawać w locie na wysokości 20 tys. km. Jeden dron ma się „zajmować” się 17 km2 terenu, co odpowiada 100 ziemskim stacjom bazowym.

facebook-logotype

Mają się one zachowywać niczym satelity, tyle że wysyłające sygnał bezprzewodowego Internetu w miejscach, gdzie tradycyjny sygnał ma problemy z pokonaniem przeszkód, takich jak góry, czy brak infrastruktury telekomunikacyjnej. W początkowej fazie producent ma dostarczyć 11 tys. sztuk samolotów za kwotę nawet 65mln dolarów, aczkolwiek już mówi się o zamiarze przejęcia całej firmy Titan Aerospace.

Rozpiętość skrzydeł modelu Solara 60, bo właśnie  nim interesuje się właściciel tegoż serwisu społecznościowego, osiąga długość 60 m. Jest także w stanie unieść 100 kg sprzętu. Drony te będą mogły nie tylko wysyłać sygnał Internetu, dzięki mobilnym routerom, ale i monitorować pogodę, klęski żywiołowe, a nawet współtworzyć dokładniejsze mapy Ziemi.

mh

Źródło: ekonomia.rp.pl, technologie.gazeta.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry