Zmniejszą abonament RTV, ale będziemy płacić wszyscy

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, ŚWIAT, TELEWIZJA

Krzysztof Luft, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji opowiadał w radiowej Jedynce o najnowszym pomyśle na poprawę sytuacji mediów publicznych w Polsce. Abonament ma być bardzo niski, ale mają płacić go wszyscy bez wyjątków. Apelując o przyjęcie ustawy medialnej przekonywał, że nie ma lepszego pomysłu na przeciwdziałanie tabloidyzacji i banalizowaniu mediów w Polsce.

stock.xchng

stock.xchng

33

„Opłata powszechna nie musi być wysoka, ale zasadą jest, że płacą ją wszyscy. Chodzi też o łatwy sposób ściągalności, radykalnie wyższy niż obecnie.” – podkreślał w rozmowie. Opowiadają o pomyśle odnosił się do aktualnej sytuacji w Czechach, gdzie wprowadzona opłata audiowizualna (in. abonament radiowo-telewizyjny) jest powszechna. Ustawa medialna, która trafiła do sejmu, zakłada podobny sposób funkcjonowania w Polsce.

Zgodnie z danymi statystycznymi KRRiT obserwujemy aktualnie wzrost dochodów z opłat, które zawdzięczamy głównie sprawnej windykacji należności i wzmożeniu kampanii społecznościowych dot. opłat abonamentowych w Polsce. „To jest bańka windykacyjna, która prędzej, czy później gwałtownie pęknie. Nagle może się okazać, że środków abonamentowych będzie znacznie mniej. To będzie katastrofa dla mediów publicznych” – ostrzegał Krzysztof Luft podkreślając, że obserwowana sytuacja jest tymczasowa.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/1067637,Krzysztof-Luft-oplata-audiowizualna-jest-niezbedna, http://www.wprost.pl/ar/438688/Czlonek-KRRiT-Abonament-niski-ale-placa-wszyscy/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry