Alcolocki – nowy pomysł MIiR?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, POLSKA, PRZEPISY PRAWNE, SAMOCHODY, ŚWIAT, WIADOMOŚCI

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju pracuje nad projektem ustawy, która nakazywałaby montowanie takich właśnie urządzeń w pojazdach mechanicznych. Według owego pomysłu, alcoloki miałyby stać się obowiązkowym wyposażeniem pojazdów wykorzystywanych w transporcie publicznym – autobusach, autokarach czy tramwajach, a także w samochodach osób skazanych za jazdę pod wpływem alkoholu.

sxc

sxc

Alcolocki zwykle instalowane są przy desce rozdzielczej, a ich zadaniem jest sprawdzenie trzeźwości kierowcy. Jeśli osoba ta nie podda się badaniu lub w jej wydychanym powietrzu zostanie wyczuty alkohol, silnik pojazdu nie zostanie odpalony. Koszt tego urządzenia to nawet 5 tys zł.

Pomysł wykorzystania akurat takowego sprzętu jest odpowiedzią na niechęć społeczeństwa do montowania alkomatów we wszystkich samochodach oraz zarzuty niektórych ekspertów, iż tanie alkomaty są niemiarodajne lub z łatwością mogą zafałszować wyniki trzeźwości (np. reakcja na rozpylone wokół nich perfumy, zawierające duże ilości alkoholu).

mh

Źródło: tvn24bis

Powiązane wpisy

  • Pomysł na montowanie alcoloków naprawdę spoko;)

  • Pomysł montażu alcoloków bardzo spodobał się wypożyczalnią samochodów i wiele z nich już je zamontowało. Plaga pijanych kierowców dotyka również i ten sektor.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry