Dreamlinery znowu na celowniku

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Kolejne wątpliwości dotyczące Dreamlinerów zgłosiła światowa japońska firma Mitsubishi. To ona odpowiedzialna jest za dostarczanie części dla producenta samolotów. Przypuszcza się, że kolejną awarią słynnych Dreamlinerów mogą być drobne pęknięcia w skrzydłach. Producent już bada zgłoszony problem.

B787-2155a

Niewielkie pęknięcia, które prawdopodobnie mogą pojawiać się na skrzydłach samolotów pasażerskich Dreamliner, to wynik zmiany procesu produkcji przez Japończyków. Według Boeinga problem może dotyczyć około 40 sztuk maszyn, ale uspokaja, że tylko tych, które są jeszcze w trakcie produkcji. Podróżni mogą być zatem spokojni, bo latające Dreamlinery wyklucza się z grupy ewentualnie uszkodzonych. To już kolejny problem z tymi samolotami, których cała flota unieruchomiona była w zeszłym roku ze względu na wadliwe akumulatory oraz kłopoty z okablowaniem.

W związku z zaistniałą sytuacją firma Boeing przekazała prasie krótkie oświadczenie. Korzystając z okazji przekazała wyrazy współczucia dla rodzin pasażerów zaginionych podczas lotu malezyjskich linii lotniczych Malaysia Ariliner MH370. Po starcie z Kuala Lumpur samoloty zniknął z radarów. Zaginiona maszyna do Boeing B777-200.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/782688,boeing-ma-znowu-klopoty-z-dreamlinerem.html, http://www.rp.pl/artykul/705493,1092615-Znow-klopoty-z-dreamlinerami.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry