Zmiany rozkładu jazdy pociągów PKP i stacji docelowych w Warszawie

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, PODRÓŻE, POLSKA, STYL ŻYCIA, WIADOMOŚCI

W nocy z soboty na niedzielę oficjalnie rozpoczęto remont odcinka torów na moście średnicowym w Warszawie. Związane z tym są bardzo duże zmiany w rozkładzie jazdy. Większość pociągów dalekobieżnych zamiast kierować się na Dworzec Centralny będzie przyjeżdżała na Dworzec Gdański. Organizacja zmian w rozkładzie na razie nie budzi zastrzeżeń.

fot. 	Correogsk/cc.3.0

fot. Correogsk/cc.3.0

Na parkingu pod Dworcem Gdańskim, na którym swój bieg kończy teraz duża część pociągów dalekobieżnych, długi sznur taksówek czeka na podróżnych. Kierowcy liczą, że w związku ze zmianami, zdezorientowani podróżni będą woleli skorzystać z taksówki, która zawiezie ich prosto na miejsce.  Niestety klientów nie ma aż tak wielu, ponieważ większość osób wysiadających z pociągu kieruje się do pobliskiego metra.

O wiele więcej osób niż zazwyczaj gromadzi się na dworcu, ale na razie nie ma zamieszania. Na peronach można z łatwością odnaleźć informatorów, którzy pomagają w odnalezieniu swojego połączenia i informują o wszystkich zmianach. Czuwają oni zarówno na Dworcu Gdańskim, jak i na opustoszałym nieco i spokojniejszym – Dworcu Centralnym. Oznakowane są również podłogi dworców, gdzie przyklejane są odpowiednie informacje o zmianach, mające pomóc podróżnym szybciej się zorientować.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,rusza-remont-mostu-srednicowego-duze-zmiany-w-rozkladach,115585.html, http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,15593101,Remont_torow_na_moscie_srednicowym__Taksowki_pod_Dworcem.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry