Benedykt XVI o Janie Pawle II: „Wiedziałem, że to święty”

AKTUALNOŚCI, POLSKA, ŚWIAT

Na łamach gazety Corriere della Sera ukazał się pierwszy wywiad przeprowadzony z Benedyktem XVI po jego oficjalnej abdykacji. Tytuł 12-stronicowego artykułu w polskim przekładzie brzmi: „Ratzinger opowiada o Wojtyle: «Wiedziałem, że to święty»”. Publikacja ma być wstępem do książki o papieżu Polaku.

sxc/hisks

sxc/hisks

„U boku Jana Pawła II. Przyjaciele i współpracownicy opowiadają” to najnowsza książka napisana przez pracownika L’Osservatore Romano, która ma zostać wydana niebawem. Pytania do wywiadu z Benedyktem XVI, który ma otwierać publikację, dostarczone zostały do byłego papieża w listopadzie. Ze względu na niemieckojęzyczne odpowiedzi tekst gotowy był dopiero w styczniu, ponieważ przed publikacją w prasie konieczne było skontrolowanie i zatwierdzenie włoskiego tłumaczenia.

W swoich opowieściach Benedykt XVI opowiada o tym, że kard. Wojtyłę poznał osobiście w czasie konklawe, które wybrało Jana Pawła I. Współpraca między nimi rozpoczęła się już w roku 1980, kiedy Jana Paweł II zaproponował kard. Ratzingerowi objęcie kierownictwa nad Kongregacją Nauki Wiary. Benedykt XVI wspomina, że zawsze podziwiał papieskie umiłowanie prawdy, odwagę, ogromną pracowitość i życie w modlitwie. „Moja pamięć o Janie Pawle II jest pełna wdzięczności” – stwierdził w wywiadzie.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.opoka.org.pl/aktualnosci/news.php?id=51163&s=opoka, http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1069431,Benedykt-XVI-o-Janie-Pawle-II-bylo-dla-mnie-jasne-ze-jest-swiety

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry