Duża ilość białka zwierzęcego w diecie zwiększa ryzyko zachorowania na raka

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZDROWIE I URODA, ZWIERZĘTA

Duży udział tego rodzaju białka w codziennej diecie zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na raka lub cukrzycę o 74% – taki wniosek płynie z najnowszych, trwających ponad 20 lat, badań naukowców z Instytutu Długowieczności przy Uniwersytecie Południowej Kalifornii.

800px-FoodMeat

Powodem dla którego białko zwierzęce może być tak niebezpieczne, jest jego wpływ na hormon IGF – I. Hormon ten określa skłonność do zachorowania na raka. Jego ilość w naszym organizmie uzależniona jest od wieku i sposobu odżywiania.

Ludzie będący przed 65 rokiem życia, jedzący duże ilości mięs i serów, narażeni są na większe ryzyko zachorowania na te choroby, w porównaniu do 65. latków, którzy w przeszłości ograniczali się do minimalnych lub średnich zawartości białka w diecie. Ograniczenie tych produktów do minimum, może zmniejszyć ryzyko wcześniejszej śmierci aż o 21%.  

Według obliczeń ekspertów, ludzie dorośli dziennie powinni przyjmować 0,8 grama białka (pod różną postacią) na 1 kilogram masy ciała. Określenie „diety bogatej” w mięso czy sery zarezerwowane jest dla diety, która dostarcza minimum 20% energii, potrzebnej organizmowi. Jej przeciwieństwo zawiera jedynie 10% udział białka. Dieta „średnia” to ta, gdzie białko odpowiada 10 – 19% udziałowi w zalecanym dziennym spożyciu kilokalorii.

mh

Źródło: sciencedaily.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry