Polska wznowi sprzedaż kultowego Ursusa

AKTUALNOŚCI, BIZNES, CIEKAWOSTKI, GOSPODARKA, MOTORYZACJA, POLSKA, WIADOMOŚCI

Efektem współpracy spółki Ursus SA z Wojskową Akademią Techniczną, Politechniką Lubelską oraz Fabryką Osi Napędowych SKB Radomsko będzie wznowienie masowej produkcji kultowego ciągnika rolniczego. Nowy pojazd będzie całkowicie polskiej produkcji, a inwestycja pozwoli na stworzenie ponad 3 tys. miejsc pracy.

fot.Adikpl/cc.3.0

fot.Adikpl/cc.3.0

Niektórzy porównują wielki powrót ciągnika Ursus do odrodzenia się Feniksa z popiołów. Bez wątpienia wznowienie sprzedaży polskich maszyn rolniczych na całym świecie po dwudziestu latach przestoju to ogromny sukces. Od 2011 roku ciągniki rolnicze o nazwie Ursus produkowane są w Lublinie, ponieważ dawna fabryka traktorów w warszawskim Ursusie nie funkcjonuje od wielu lat, a jej tereny są już przeznaczone pod budowę osiedli. Nabór pracowników do fabryki w Lublinie właśnie się rozpoczął.

„Będziemy sprzedawać znakomite ciągniki na całym świecie i stanie się to po 20 latach niebytu polskich maszyn rolniczych. Byliśmy dostępni na 120-tu rynkach na świecie i w ciągu najbliższych kilku lat na te 120 rynków wrócimy ” – zapewnia o planach wejścia na światowe rynki Karol Zarajczyk, prezes Ursus SA. Polskie ciągniki będzie można kupić już na początku nowego roku. Koszt jednego ciągnika, w najpopularniejszej polskiej wersji, to około 100 tys. złotych.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1069130,Calkowicie-polski-ciagnik-Ursus-wraca-na-swiatowe-rynki, http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/452677,ursus-powstaje-z-popiolow-beda-nowe-polskie-ciagniki.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry