Kobieta uzdrowiona za sprawą Jana Pawła II

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, POLSKA, ŚWIAT

Kobieta ozdrowiała tuż po tym, jak obejrzała transmisję z beatyfikacji Jana Pawła II. Lekarz przyznaje, że nie ma naukowe wytłumaczenia dla natychmiastowego zniknięcia tętniaka mózgu. Floribeth Mora Diaz wierzy, że Ojciec Święty czuwał nad jej zdrowiem. Przypadek uznano za cud niewytłumaczalny z punktu widzenia medycyny.

fot.marvin_101/cc2.0

fot.marvin_101/cc2.0

Floribeth Mora Diaz doznała ciężkiego udaru mózgu dokładnie 3 lata temu. W wyniku powikłań pochorobowych na tętnicy mózgowej pojawił się tętniak. Niestety żaden z lekarzy nie chciał podjąć się operacji usunięcia tętniaka, ponieważ byłaby ona obarczona zbyt dużym ryzykiem poważnych komplikacji. Kobieta cudownie ozdrowiała tuż po tym jak obejrzała transmisję z beatyfikacji Jana Pawła II. Kolejnego dnia po tętniaku nie było już śladu.

 „Nie znalazłem żadnych podstaw naukowych, by wyjaśnić dlaczego tętniak zniknął” – przyznaje lekarz prowadzący. „Jeśli to cud, to głos w tej sprawie należy do Kościoła. Ja, jako katolik, w to wierzę” – przyznaje także w swojej wypowiedzi. Cudowne ozdrowienie kobiety uznano za przypadek cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II. Uznanie tego ozdrowienia za niewytłumaczalne z punktu widzenia medycyny było jednym z warunków decyzji o kanonizacji papieża. W lipcu ubiegłego roku cud został uznany przez Papieża Franciszka.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://wpolityce.pl/wydarzenia/76259-lekarz-o-uzdrowieniu-pacjentki-za-wstawiennictwem-jana-pawla-ii-znikniecie-tetniaka-mozgu-bylo-niewytlumaczalne, http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/cud-jana-pawla-ii-niewytlumaczalny-dla-lekarzy_385697.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry