Barcelona Europejską Stolicą Innowacyjności 2014

AKTUALNOŚCI, NAUKA, ŚWIAT

Zdaniem Komisji Europejskiej, to katalońskie miasto charakteryzuje się szczególną atmosferą,  kreatywnością, ekosystem innowacji, które łączy w tym niezwykłym nurcie mieszkańców, organizacje publiczne, środowisko akademickie i biznes.

fot.Sergi Larripa/cc.3.0

fot.Sergi Larripa/cc.3.0

Jury, przyznające miano Europejskiej Stolicy Innowacyjności, ponadto uznało, iż Barcelona jest miastem, które zapewnia swoim obywatelom równy dostęp do nowoczesnych usług publicznych. Jego władze, nieustannie włączają innowacyjne rozwiązania do wszystkich dziedzin życia mieszkańców, a także działają w kierunku wypromowania swojego miasta nie tylko jako świetnego kurortu turystycznego i sportowego, lecz jako ważnego ośrodka naukowego, współpracującego z uniwersytetami oraz światem biznesu, nad nowymi technologiami.

Komisarz ds. badań, innowacji i nauki Maire Geoghegan – Quinn podkreśliła także, iż do zdobycia tegoż tytułu nie wystarczą jedynie pojedyncze, innowacyjne przedsięwzięcia. ESI jest swoistą platformą wymiany myśli, inicjatyw między różnymi podmiotami, które rozwijają aglomerację właśnie w stronę kreatywności, partnerstwa czy integracji.  

Barcelona, oprócz tytułu ESI, otrzymała 500 tys. euro, które posłużyć ma do podniesienia poziomu innowacji oraz wspomóc tworzenie sieci miast, mającej na celu wymianę swoimi ideami i rozwiązaniami.

mh

Źródło: tvn24bis.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry