Eksplozja na Manhattanie: runęły dwa budynki

AKTUALNOŚCI, ŚWIAT

Do potężnej eksplozji, w wyniku której zawaliły się dwa budynki, doszło w środę 12.03 na Manhattanie. W oficjalnym komunikacie podano, że zginęły 2 osoby, a około 22 kolejnych jest ciężko rannych. Nadal trwają poszukiwania, ponieważ pod gruzami nadal mogą znajdować się uwięzione osoby.

fot.Dschwen/cc.3.0

fot.Dschwen/cc.3.0

Około 09:30 czasu lokalnego (godz. 15:30 w polskiej strefie czasowej) miał miejsce wybuch na Manhattanie, a dokładnie w dzielnicy Harlem. Runęły dwa pięciopiętrowe budynki mieszkalne przy Park Avenue pomiędzy 116 a 117. Eksplozja, która miała miejsce, była na tyle silna, że w sąsiadujących budynkach powypadały szyby. Stacje metra w pobliżu miejsca wybuchu zostały tymczasowo zamknięte. Pożarem, który rozprzestrzenił się tuż po wybuchu, zajęło się aż 39 jednostek straży pożarnej. Niemal 170 strażaków prowadzi akcję ratunkową.

„Rano usłyszałem eksplozję. Była tak potężna, że w sklepie towar spadał z półek. W budynkach w sąsiedztwie wypadały okna” – relacjonował jeden ze świadków wydarzenia. W oficjalnych komunikatach, podawanych tego samego dnia wieczorem przez Agencję Reuters, czytamy, że zginęły dwie osoby, a poszkodowanych jest 22. Wśród rannych jest dwóch agentów FBI. Na razie nie ustalono jeszcze przyczyny wybuchu, ale prawdopodobnie miało to związek z wyczuwalnym od niedawna w okolicy gazem.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.reuters.com/article/2014/03/12/us-usa-newyork-collapse-idUSBREA2B11D20140312, http://www.nydailynews.com/new-york/uptown/building-collapse-harlem-article-1.1718814

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry