NASA szuka zbawcy Ziemi

AKTUALNOŚCI, NAUKA, POLSKA, ŚWIAT

NASA, przy współpracy z Białym Domem, firmą  Planet Resources Inc oraz amerykańskimi uniwersytetami, ogłosiła konkurs Asteroid Grand Challenge (Wielki Turniej Asteroid), w którym główną nagrodą jest 35 tys. USD oraz satysfakcja, że nasze dokonania mogą ocalić świat przed zagładą z kosmosu.

800px-ISS034E016601_-_Stratocumulus_Clouds_-_Pacific_Ocean

Zwycięzca musi jedynie stworzyć niezawodny algorytm, który wyszuka, odpowiednio rozpozna i zakwalifikuje obiekty, które obiorą kurs kolizyjny z naszą planetą. Pierwszy etap zmagań (pod hasłem „Asteroid Data Hunter”) rozpocznie się 17.03. i polegać będzie na ulepszeniu algorytmu, używanego przez program badawczy Catalina Sky Syrvey (CSS), który w latach 1973 – 2012 wykrył 18 759 planetoid.

To bardzo dobry wynik, lecz algorytm, wyłoniony przez Wielki Turniej Asteroid, musi być jeszcze czulszy, mniej błędny, bardziej inteligentny, a po wykryciu niebezpieczeństwa będzie w stanie przesłać te dane do kilku instytutów. Jednym słowem, wzór ten musi być doskonalszy od tego, stworzonego przez grono najwybitniejszych naukowców z najsłynniejszej agencji kosmicznej świata.

mh

Źródło: nasa.gov

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry