Ciężarówka wjechała w dom 100-letniej emerytki

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, POLSKA, SAMOCHODY, ŚWIAT, WIADOMOŚCI

Do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego z naczepą doszło w niedzielę w miejscowości Boczów (woj. lubuskie). Droga krajowa była z tego powodu zablokowana przez ponad 8 godzin. Na szczęście nikt nie został ranny, chociaż ciężarówka zniszczyła ścianę budynku mieszkalnego.

stock.xchng

stock.xchng

„Otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym, w wyniku którego pojazd ciężarowy wjechał w budynek. Przypuszczalnie przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przez samochód osobowy, wskutek czego tir uderzył w budynek i zniszczył jego ścianę” – takich informacji udzielił dowódca oddziału straży pożarnej, który musiał interweniować w miejscu zdarzenia. Policja zorganizowała objazdy, ponieważ ze względu na zablokowaną drogę krajową nr 92, trasa w tym miejscu była nieprzejezdna przez osiem godzin. Do wypadku doszło ok. godz. 6:00, a rusz wznowiono po godz. 15:00.

Ciężarówka wjechała w ścianę boczną bliźniaka, który zamieszkiwała 100-letnia kobieta. Emerytka została bez dachu nad głową, ponieważ dom musi zostać rozebrany. Zniszczona część budynku musiała zostać wyburzona już w czasie akcji ratunkowej, aby można było usunąć z tego miejsca ciężarówkę. Właścicielem budynku jest gmina, która wydawała zgodę na rozbiórkę, co potwierdzili pracownicy nadzoru budowlanego.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.tvn24.pl/poznan,43/tir-wjechal-w-dom-stulatka-zostala-bez-dachu-nad-glowa,408273.html, http://www.polskatimes.pl/artykul/3367041,wypadek-w-boczowie-samochod-ciezarowy-uderzyl-w-budynek-raczej-do-rozbiorki-zdjecia-video,id,t.html?cookie=1

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry