Hakerzy zablokowali strony internetowe NATO

AKTUALNOŚCI, INTERNET, STRONY WWW, ŚWIAT

Strony internetowe NATO zostały zaatakowane przez hakerów z organizacji CyberBerkut, która jawnie przyznaje się do tego czynu. Za powód podają oni „wspieranie kijowskiej junty (przyp. red. władzy wojskowej)”. Zablokowane zostały trzy strony należące do NATO – większość części serwisów internetowych udało się odblokować.

stock.xchng

stock.xchng

Informacje o ataku hakerskim na strony internetowe NATO podała na Twitterze rzecznik, Oana Lungescu. Główna strona rządowej organizacji niedostępna była w sobotę późnym wieczorem. „Kilka stron internetowych NATO było celem poważnego ataku DDoS. Bez wpływu na zdolności operacyjne. Nasi eksperci pracują nad przywróceniem normalnego funkcjonowania” – poinformowano następnie w oficjalnym komunikacie. Atak DDoS to jeden ze sposobów hakowania stron internetowych z wielu miejsc jednocześnie, który polega na zajęciu strony tak, aby uniemożliwić jej działanie przez przeciążenie.

Rzecznik prasowa podkreślała, że atak nie wpłynął na integralność systemów NATO w żaden sposób. Zablokowane portale odzyskały sprawność już po kilku godzinach, a cały atak nie uszkodził systemów internetowych. Do ataku doszło w przededniu referendum na Krymie, które większość uważa za nielegalne. Do przeprowadzenia ataku przyznała się grupa CyberBerkut, która w ten sposób protestowała przeciwko angażowanie się w wewnętrzne sprawy Ukrainy.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.google.com/hostednews/epa/article/ALeqM5jw0uUD8zyGL-udIVP_BckuXHl2eg?docId=16003782, http://www.wprost.pl/ar/440125/NATO-zaatakowane-Za-wspieranie-kijowskiej-junty/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry