Pięć osób zabitych przez nożownika w Chinach

AKTUALNOŚCI, PODRÓŻE, STYL ŻYCIA, ŚWIAT

Na rynku Changsha w środkowych Chinach zginęło pięć osób, które zostały zasztyletowane przez sprzedawcę na rynku spożywczym. Jak okazało się z ustaleń służb morderstwo to tragiczny finał kłótni między dwoma sprzedawcami, a nie, jak przypuszczano wcześniej, zaplanowany zamach.

stock.xchng

stock.xchng

Pierwszy śmiertelny cios został zadany podczas kłótni dwóch sprzedawców. Jeden z nich dźgnął drugiego nożem, a następnie zaczął atakować przypadkowych przechodniów, którzy znajdowali się w pobliżu miejsca kłótni. Dwoje z zaatakowanych osób także zginęło na miejscu, a kolejna dwójka zmarła w szpitalu. Łącznie śmierć z rąk nożownika poniosło pięć osób. Napastnik został zastrzelony przez tamtejszą policję.

Obydwaj mężczyźni, między którymi doszło do sprzeczki, mają narodowość ujgurską. Wynika tak z upublicznionych przez policję danych osobowych mężczyzn. Z ustaleń wynika, że powodem morderstwa na kilku osobach była kłótnia, a nie, jak przypuszczano – zamach terrorystyczny podobny do tego, który miał miejscu dwa tygodnie wcześniej na dworcu kolejowym w Kunmingu. Wówczas grupa zamaskowanych nożowników z Xinjiangu zabiła 29 osób, a raniła łącznie około 140. Zdarzenia nie są ze sobą jednak powiązane.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2580786/Five-people-hacked-death-Chinese-market-two-weeks-29-butchered-similar-attack-train-station.html, http://www.bbc.com/news/world-asia-china-26559582

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry