Pół tony materiałów wybuchowych znaleziono w lesie pod Warszawą

AKTUALNOŚCI, POLSKA

Granaty moździerzowe, pociski artyleryjskie, granaty ręczne, bomba lotnicza oraz proch artyleryjski – to wszystko, co udało się odnaleźć w podwarszawskim lesie. Materiały zostały już zabezpieczone przez policjantów z Centralnego Biura Śledczego. Sprawę bada policja.

stock.xchng

stock.xchng

W lesie tuż pod Warszawą znaleziono w sumie 477,5 kg materiałów wybuchowych. Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego wraz z policjantami z Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP zdołali zabezpieczyć miejsce. „W sumie zabezpieczyli 204 granaty moździerzowe różnych kalibrów, 41 pocisków artyleryjskich, dwa granaty ręczne, bombę lotniczą i 60 kilogramów prochu artyleryjskiego” – poinformował rzecznik komendanta głównego policji, insp. Mariusz Sokołowski.

Niemal pół tony materiałów wybuchowych miało prawdopodobnie posłużyć do celów przestępczych, a las miał być tymczasowym miejscem ukrycia broni. Sprawą zajmowali się policjanci z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru, którzy odkryli, że w lasach pod Warszawą może znajdować się składowisko amunicji z czasów II wojny światowej. Odkryto trzy takie miejsca. Wszystkie niebezpieczne materiały wybuchowe zostały zabrane przez grupę saperów i wywiezione na poligon, a miejsce zabezpieczono.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1075346,W-lesie-pod-Warszawa-znaleziono-pol-tony-materialow-wybuchowych, http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-materialy-wybuchowe-w-podwarszawskim-lesie,nId,1357582

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry