Wędkarz złowił 107-kilogramowego suma

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZWIERZĘTA

Złowiony w Zalewie Rybnickim sum to rekordowy okaz z tego gatunku. Jest to jedna z największych ryb tego gatunku złowionych w Polsce. Złapana przez Szymona Porwoła ryba mierzy 251 centymetrów długości i waży 107 kilogramów. Ze względu na okres ochronny gatunku sum wrócił do zalewu.

fot.Bildspende von Dieter Florian/cc.3.0

fot.Bildspende von Dieter Florian/cc.3.0

Dotychczasowy rekord Polski w wielkości złowionego suma przypadał dla okazu, który ważył 105kg i mierzył 254 cm. Tak wynika z oficjalnych statystyk podanych przez „Wiadomości Wędkarskie”, chociaż w sieci można takie wyczytać informacje o sumie złowionym w 2011 roku o wadze 109 kg, który również został złowiony w tym samym zalewie. Złowiony przez Szymona Porwoła sum waży aż 107 kg, więc plasuje się w czołówce. Z względu na trwający właśnie okres ochronny dla sumów, został on wypuszczony z powrotem do zalewu.

Sumy chronione są w okresie od 1 listopada do 30 czerwca, dlatego do momentu zakończenia okresu ochronnego nie będzie można oficjalnie uznać tego rekordu. Tak ogromne okazy z tego gatunku to rzadkość w Polsce, dlatego rekord tym bardziej cieszy, mimo że, nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony. Szczęśliwy wędkarz po zważeniu i zmierzeniu suma, a tuż przed wypuszczeniem go na wolność, nadał mu nawet imię – „Stefan”.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.fakt.pl/najwiekszy-sum-w-polsce-wedkarz-z-krzyzanowic-zlowil-suma-giganta-,artykuly,449352,1.html, http://www.tvs.pl/48731,gigant_wazyl_107_kg_rekordowy_sum_zlowiony_w_zalewie_rybnickim_wideo.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry