Rewolucyjne aplikacje polskich naukowców

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOBILE, POLSKA, TECHNOLOGIE

Polacy tworzą coraz więcej praktycznych aplikacji na urządzenia elektroniczne, które znacząco mogą wpłynąć na poprawę efektywności codziennego życia.  

Takowym wynalazkiem są „Mimiczne Usta”, przygotowane przez Innovation Technlogies, mające na celu uczenie sztuki czytania z ruchu warg. Szkolenie to skierowane jest do osób głuchych, głuchoniemych, niedosłyszących, a także słyszących, które chciałyby posiąść tę umiejętność. Pomocą ma służyć wirtualny nauczyciel, awatar twarzy, który będzie odczytywał tekst wyświetlany na ekranie komputera. Taki sposób nauki jest nie tylko efektywny, lecz także tańszy i mniej czasochłonny od tradycyjnej nauki. Program ma działać w systemie Windows, docelowo ma zostać rozszerzony o Apple, urządzenia mobilne Android i iOS.

smartphonegamepad

Drugim innowacyjnym wynalazkiem Polaków są „Mówiące Mapy”. Aplikacja na Androida, przygotowana przez naukowców z Politechniki Gdańskiej, nieco przypomina system GPS i ma na celu pomoc niewidomym w poruszaniu się po mieście. Owa aplikacja, dzięki głosowym opisom otoczenia, pozwoli zrezygnować z psów – przewodników.

„WordMatic”, przygotowany przez studentów Uniwersytetu Łódzkiego, to gra służąca do nauki języków obcych. Polega ona na budowie maszyn z elementów, jakie zdobywa się dzięki znajomości poszczególnych słów. Sprawdzenie to odbywa się poprzez wybór poprawnych tłumaczeń polsko – angielskich. Obecnie gra przystosowana jest do Windows 8 i Windows Phone.

mh

Źródło: tvn24bis.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry