PiS planuje wpisać miłość do ustawy

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA

Posłowie chcą chronić dzieci przed odbieraniem ich rodzinom np. z powodu ubóstwa. Prawo i Sprawiedliwość oraz Solidarna Polska postulują wprowadzenie do języka prawnego pojęcia „miłości”, które miałoby znaleźć się w prawie rodzinnym i opiekuńczym. Projekt zmian jest już przygotowywany, w środę ma zająć się nim Sejm.

stock.xchng

stock.xchng

Posłowie PiS we współpracy z SP chcą chronić miłość rodziców do dziecka, która niejednokrotnie pomijana jest w czasie procesów o odebranie praw rodzicielskich. Sprawa zainteresowała rząd po tym, jak w Suwałkach powiesił się 16-letni chłopak, którego odebrano biologicznej rodzinie i skierowano do ośrodka opiekuńczo-wychowawczego z powodu eksmisji rodziny z mieszkania. Posłowie obu ugrupowań tuż po tym zapowiedzieli złożenie projektu nowelizacji Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.

Zmiany trafią do Sejmu już w środę. PiS chce, aby pojęcie „miłości” wprowadził do języka prawnego i konkretnie zdefiniować. Proponującym nowy projekt nowelizacji ustawy zależy, aby w rozstrzyganiu kolejnych spraw sądowych, dotykających tematyki rodziny i dzieci, uwzględniano kwestię miłości rodzicielskiej na takim samym poziomie, na jakim pod uwagę bierze się sytuację finansową itp. Ma to uchronić wiele rodzin przed pochopnym odbieraniem dzieci od biologicznych rodziców.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://wyborcza.pl/1,75248,15644170,PiS_chce__by_ustawa_okreslala__czym_jest__milosc__.html, http://niezalezna.pl/53032-ograniczyc-odbieranie-dzieci

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry