529 osób skazanych na śmierć w Egipcie

AKTUALNOŚCI

Wyrok kary śmierci, Sąd w Egipcie, wydał dla 529 osób. Nie jest to jednak wyrok prawomocny. Skazani oskarżeni zostali o morderstwa i akty przemocy popełnione w 2013 roku. Osoby postawione przed sąd to członkowie Bractwa Muzułmańskiego, które jest uważane w Egipcie za organizację terrorystyczną.

stock.xchng

stock.xchng

Proces dotyczył zabicia policjanta, próby zabicia dwóch innych oraz ataku na posterunek policji, ale wśród oskarżeń znalazły się także akty przemocy, które miały miejsce w prowincji Al.-Minja, w sierpniu ubiegłego roku. Do tamtejszych zajść doszło w odwecie za pacyfikację dwóch obozowisk zwolenników Mursiego, która miała miejsce 14.08 w Kairze. Za zdarzenie w Al-Minja sądzonych jest łącznie 1200 osób. W poniedziałek przed sądem stanęło jedynie 153 oskarżonych, którzy zostali zatrzymani – reszta procesów toczyła się zaocznie. Werdykt sądu został wydany zaledwie po dwóch rozprawach.

„To tak jakby zabić mieszkańców jakieś wioski. Po raz pierwszy słyszę o takim wyroku. Skazać, w czasie pokoju, jednocześnie kilkaset osób to coś okropnego” – padło z ust doktora Hatifa Janabiego, pisarza i wykładowcy z Katedry Arabistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Nie omieszkał dodać on, że jego zdania cała sprawa ma wymiar polityczny i może chodzić o całkowite wyeliminowanie Bractwa Muzułmańskiego.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.nydailynews.com/news/world/egyptian-court-sentences-529-people-death-article-1.1732185


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry