Niecodzienny jubileusz sondy Cassini

AKTUALNOŚCI, NAUKA, POLSKA, ŚWIAT

Od dekady sonda Cassini dokumentuje Saturna, jego pierścienie i księżyce. Z okazji tej rocznicy, przypadającej na 10. czerwca, NASA zaprasza wszystkich, chcących uczcić owe dziesięciolecie, do zaprezentowania własnych wyobrażeń dotyczących tej szóstej planety od Słońca. 

NASA Glenn Research Center (NASA-GRC)

NASA Glenn Research Center (NASA-GRC)

Praca ta musi wyrażać naszą ideę, opierającą się na surowych zdjęciach Saturna, wykonanych przez Cassini. Każda osoba, po wypełnieniu formularza, a także wysłaniu, obrobionej zgodnie z własnym gustem, fotografii, może podziwiać swoje małe dzieło w albumie wypełnionym przez prace uczestników.

Naukowcy z Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA (Jet Propulsion Laboratory), czuwający nad galerią Saturnów, przygotowanych przez uczestników, zachęcają do wzięcia udziału w tym niecodziennym przedsięwzięciu. Podpowiadają także, iż zdjęcia tejże planety z łatwością można odnaleźć na stronie internetowej misji Cassini.

Rocznica ta nie oznacza bynajmniej końca pracy sondy. Wręcz przeciwnie – astronomowie oczekują już na rezultaty kolejnych badań, tym razem zebranych z obszaru najeżonego gejzerami, znajdującego się na Enceladusie, jednym z księżyców Saturna, a także z rejonów między planetą  a jego najbardziej wewnętrznym pierścieniem.

mh

Źródło: nasa.gov

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry