UE planuje zniesienie roamingu

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOBILE, POLSKA, ŚWIAT, TECHNOLOGIE

Na początku kwietnia w Parlamencie Europejskim odbędzie się głosowanie w sprawie wprowadzenia jednolitego pakietu telekomunikacyjnego. Dzięki temu konsumenci zaoszczędzą dużo, ponieważ połączenia telefoniczne na terenie Unii Europejskiej będą kosztować tyle, co połączenia lokalne. Skorzystają na tym także dystrybutorzy urządzeń mobilnych, hurtownie oraz serwisy.

photo: stock.xchng

photo: stock.xchng

Projekt rozporządzenia w tej sprawie został już przyjęty przez Komisję Przemysłu PE. Jeśli innowacyjne rozwiązania w sprawie roamingu uzyskają poparcie członków UE to ostateczne porozumienie w tej kwestii zostanie osiągnięte do końca tego roku. Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny obliczył, że zniesienie dodatkowych opłat roamingowych na terenie Unii Europejskiej przyniosłoby konsumentom oszczędności rzędu 2,5 mld euro.

To nie koniec zapowiadanych ułatwień dla konsumentów – Parlament Europejski zdecydował także, że od 2017 roku wszystkie produkowane urządzenia mobilne mają mieć w standardzie jednakowe ładowarki. To rozwiązanie nie tylko korzystne dla klientów. Większość producentów nie czekała na wprowadzenie zmian i od kilku lat sukcesywnie wraz z wprowadzaniem nowych modeli telefonów wymieniają też ładowarki. Jedynie firma Apple pozostała przy innych standardach, które będzie musiała niebawem zmienić.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://ec.europa.eu/news/science/130916_pl.htm

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry