26 tys. SMS-ów do oszusta z dziełami Szekspira

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, INTERNET, ŚWIAT

Brytyjczyk Edd Joseph postanowił w niecodzienny sposób zemścić się na sprzedającym konsolę do gier, który go oszukał. Wysłał oszustowi 26 tys. krótkich wiadomości tekstowych, które zawierały 22 pełne dzieła William Shakespeare’a. Otrzymał także kilka wiadomości zwrotnych od adresata, ale dużo mniej poetyckich.

stock.xchng

stock.xchng

Edd Joseph na aukcji internetowej zakupił konsolę do gier, za którą zapłacić ustaloną kwotę, ale niestety jej nie otrzymał. Postanowił w niezwykły sposób ukarać oszusta, który nie odpowiadał na żadne wezwania Brytyjczyka. Pomysł przyszedł sam – Edd skopiował wszystkie dzieła Shakespeare’a i wysłał je w 26 tys. SMS-ów. Utwory do nieuczciwego sprzedającego trafiały nieprzerwanie w formie krótkich wiadomości. „Hamlet” składał się z ponad 1100 wiadomości, natomiast „Makbet” tylko z 600.

Wbrew pozorom nie była to pracochłonna zemsta, ponieważ wysłanie jednego dramatu wymagało jedynie jednego kliknięta myszką. Telefon automatycznie dzielił tekst na pojedyncze SMS-y, wysyłając je następnie do adresata. Edd Joseph, dzięki korzystnemu pakietowi usług telefonicznych ze swoją siecią, nie zapłacił za taką korespondencję ani grosza, ponieważ jego pakiet obejmuje wysyłanie nieograniczonej liczby wiadomości tekstowych za darmo.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-wyslal-oszustowi-26-tys-sms-ow-z-dramatami-szekspira,nId,1359873, http://m.interia.pl/fakty/news,nId,1359912

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry