USA: jednodniowa legalizacja małżeństw homoseksualnych w Michigan

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA, ŚWIAT

Przepis, który zezwalał na zawieranie małżeństw homoseksualnych w amerykańskim stanie Michigan, obowiązywał tylko przez jeden dzień. Federalny Sąd Apelacyjny postanowił go uchylić i wprowadził ponowny zakaz zawierania związków tej samej płci.

sxc

sxc

Amerykański stan Michigan stał się na jeden dzień (w piątek 21.03) osiemnastym z kolei stanem USA, gdzie zalegalizowano związki homoseksualne. Sędzia swoją decyzję o zezwoleniu na małżeństwa tej samej płci motywował tym, że wprowadzony w 2004 roku do konstytucji stanu Michigan zakaz jest niezgodny z konstytucją Stanów Zjednoczonych. Ten jeden dzień w stanie Michigan wykorzystało wiele par, które skorzystały z legalizacji małżeństw homoseksualnych i zalegalizowały swoje związku. Tylko w 4 hrabstwach stanu urzędnicy stanowi zalegalizowali aż 323 związku tej samej płci.

Kolejnego dnia zezwolenie zostało zniesione. Odwołanie od postanowienia sędziego sądu okręgowego Bernarda Friedmana, złożył prokurator stanowy. Odwołanie prokuratury zostało przekazane do rozpatrzenie i w związku z tym federalny Sąd Apelacyjny wydał tymczasowy zakaz rejestracji związków homoseksualnych. Zakaz ma obowiązywać do czasu dokładnego zapoznania się ze sprawą.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,W-stanie-Michigan-malzenstwa-homoseksualne-znow-zabronione,wid,16490918,wiadomosc.html?ticaid=1126b2, http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-w-stanie-michigan-malzenstwa-homoseksualne-znow-zabronione,nId,1362595

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry