Ponad 8 mln zł rocznie na stanowisku prezesa banku

AKTUALNOŚCI, BANKI, BIZNES, POLSKA

Zarobki na najwyższych stanowiskach w polskich bankach sięgają po kilka milionów złotych rocznie. To nawet 200 razy więcej niż w przypadku pracownika tej samej placówki na szeregowym stanowisku. Rekordzistą od kilku lat jest Luigi Lovaglio, prezes Pekao SA, który tylko w ubiegłym roku zarobił 8,3 mln zł.

guitargoa/sxc.hu

guitargoa/sxc.hu

Prezes Pekao SA zdeklasował konkurencję, będąc ogłoszonym najlepiej opłacanym szefem banku w 2013 roku. Jednocześnie pobił swój dotychczasowy rekord, ponieważ zarobił 8,3 mln złotych netto. Jeśli chcielibyśmy policzył stawkę godzinową Lovagio to wynosi ona ok. 2000 zł/h, ale przy przyjęciu 12-godzinnego dnia pracy. Drugie miejsce należy do Cezarego Stypułkowskiego, prezesa mBanku, który w ubiegłym roku zarobił 3,65 mln złotych. Na trzecim miejscu plasuje się szef największego w Polsce banku PKO BP, Zbigniew Jagiełło, z zarobkami rzędu 2,1 mln złotych.

Okazuje się, że najlepsze zarobki na stanowisku prezesa banku można osiągnąć decydując się na odwołanie z tej funkcji. Były wiceprezes Alior Banku, Cezary Smorszczewski, otrzymał w ten sposób 300 tys. złotych z dodatkowym wynagrodzeniem w wysokości 4,425 mln złotych z tytułu zakazu konkurencji i wcześniejszego rozwiązania pracy. Na stanowisku wiceprezesa pracował jedynie 40 dni.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.wprost.pl/ar/441018/Za-prace-dostal-300-tys-Zwolnil-sie-po-40-dniach-odprawa-44-mln/, http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,15667075,_Gazeta_Wyborcza___Prezesom_bankow_spuchly_portfele.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry