Warszawa: staruszka zaatakowana żrącym kwasem

AKTUALNOŚCI, POLSKA

Warszawska policja prowadzi śledztwo w sprawie mężczyzny, który poszukiwany jest za napad na 75-letnią kobietę. Staruszka została zaatakowana żrącym kwasem w bloku na warszawskiej Pradze-Północ. Poszkodowana jest w szpitalu, a sprawę bada praska prokuratura. Nie wiadomo jest kto jest sprawcą i co było motywem zbrodni.

stock.xchng

stock.xchng

Około godz. 22:00 w poniedziałek doszło do ataku, który miał miejsce w windzie w jednym z bloków znajdujących się przy ulicy Jagiellońskiej w Warszawie. 75-latka wyszła na spacer ze swoim psem, a w drodze powrotnej została napadnięta przez mężczyznę, który wsiadł do windy wraz z kobietą. W tym miejscu doszło do zdarzenia – mężczyzna zamaszystym ruchem wylał na twarz kobiety żrącą substancję.

Krzyki usłyszała znajoma, która na co dzień pomagała staruszce. „Próbowała ją ratować. Sama też ucierpiała. Poparzyła sobie ręce.” – poinformowała prok. Renata Mazur, rzecznik prasowa praskiego oddziału prokuratury. Aktualnie starsza kobieta przebywa w szpitalu na Pradze, gdzie jest pod stałą obserwacją lekarzy. Wiadomo, że jej stan jest bardzo ciężki, ale personel nie chce się wypowiadać na ten temat. Prawdopodobne jest, że 75-latka straciła wzrok w wyniku poniesionych obrażeń.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15680198,Atak_kwasem_w_Warszawie__Kobieta_zostala_oblana_zraca.html, http://www.rp.pl/artykul/10,1096754-Kobieta-oblana-zraca-substancja-na-Pradze-Polnoc.html


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry