Zlikwidowano największą fabrykę amfetaminy w Polsce

AKTUALNOŚCI, POLSKA

Komenda Stołeczna Policji poinformowała o tym, że udało się zlikwidować fabrykę amfetaminy pod Warszawą, która uznawana jest za największą w kraju. W związku ze sprawą zatrzymano 2 osoby, które podejrzane są o wprowadzenie na rynek około pół tony narkotyku. 

stock.xchng

stock.xchng

Nielegalne laboratorium, znajdujące się w budynkach gospodarczych, działało na jednej z prywatnych posesji w gminie Czosnków. Wyposażone było w cztery nowoczesny linie produkcyjne, półprodukty wchodzące w skład amfetaminy ora dwie linie do produkcji narkotyku w płynnej postaci. Policjanci z komendy stołecznej zaskoczyli swoją akcją mężczyzn zajmujących się nielegalną produkcją, która trwała w momencie wejścia mundurowych.

Zatrzymano dwóch dorosłych mężczyzn w wieku 42 i 52 lat. „Zabezpieczyliśmy tysiąc litrów BMK półproduktu, z którego można by było otrzymać 700 kg gotowego narkotyku i 20 kg amfetaminy przygotowanej już do wprowadzenia na rynek” – skomentował rzecznik Komendy Stołecznej Policji, Mariusz Mrozek. Funkcjonariusze zajęli również cały sprzęt służący do produkcji, odczynniki chemiczne, urządzenia monitorujące posesję, broń palną wraz z 52. sztukami amunicji oraz 4 tys. złotych w gotówce.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.policja.waw.pl/portal/pl/1/28570/Najwieksza_fabryka_amfetaminy_w_Polsce_zlikwidowana.html, http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1083635,Wielki-sukces-policji-Zlikwidowano-najwieksza-w-kraju-fabryke-amfetaminy-

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry