Kaczyński chce krytycznych mediów

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, TELEWIZJA

„W Polsce nie ma krytycznych mediów, więc nie ma kontroli nad państwem. To sytuacja, która z demokracją nie ma nic wspólnego. Musimy to zmienić, tworząc prawdziwą telewizję publiczną” – wspominał Jarosław Kaczyński w ostatnią sobotę. 

newsfixx

Na spotkaniu z mieszkańcami Koluszek, w województwie łódzkim, prezes Prawa i Sprawiedliwość opowiadał o tym, jaki jest jego plan na poprawę sytuacji w Polsce. Mówił o tym, że Polskę trzeba naprawić, bo dzisiaj jest tylko systemem korporacji, który nie działa właściwie. Kaczyński podkreślał, że do wprowadzenia niezbędnych zmian konieczna jest zmiana tego tak, aby państwo było instrumentem społeczeństwa. Prezentował wizję państwa według PiS wyrażając poglądy na temat m.in. gospodarki, oświaty, służb mundurowych, administracji państwowej oraz kultury.

Nie zapomniał także o mediach, którym poświęcił kilka minut swojej wypowiedzi. „Bez dobrze funkcjonujących mediów nie ma demokracji. Obecnie większość jest jednak w jednym ręku. To sytuacja, która z demokracją nie ma nic wspólnego. W Polsce nie ma krytycznych mediów, więc nie ma kontroli nad państwem. Musimy to zmienić, tworząc prawdziwą telewizję publiczną, gdzie będą zarówno ci z prawej, jak i z lewej strony” – mówił apelując o to, aby dać Prawu i Sprawiedliwości możliwość poprawy tej sytuacji.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://wyborcza.pl/1,75478,15708839,Kaczynski_chce_krytycznych_mediow__ktore_beda_kontrolowac.html, http://www.naszdziennik.pl/polska/72942,kaczynski-trzeba-naprawic-polskie-panstwo.html

Powiązane wpisy

  • ff443

    Nie lubię ani jego ani PiS, ale tutaj ma rację. Media manipulacji masowej są (nie tylko) w Polsce po prostu straszne i tutaj trzeba coś zmienić. No ale bez modlitw…….


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry