Piotr Głowacki laureatem nagrody im. Zbigniewa Cybulskiego

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

W ostatnią środę wręczono Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego, która powędrowała w ręce Piotra Głowackiego za rolę w filmie „Dziewczyna z szafy”. Agnieszka Grochowska także otrzymała wyróżnienie – Nagrodę Kapituły za wybitną indywidualność artystyczna oraz dotychczasowy dorobek w dziedzinie aktorstwa.

sxc

sxc

Rozdanie nagród miało miejsce w kinie Iluzjon – Muzeum Sztuki Filmowej w Warszawie, gdzie wręczano takie statuetki jak: Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego, Nagroda Kapituły oraz Nagroda im. Bolesława Michałka. Za rolę w filmie „Dziewczyna z szafy” nagrodzony został aktor Piotr Głowacki, który otrzymał pierwszą z nagród. Indywidualnością artystyczną uznano Agnieszkę Grochowską, która otrzymała drugą ze statuetek z rąk Andrzeja Wajdy. Natomiast laureatem Nagrody im. Bolesława Michałka, wybitnego krytyka filmowego, został Piotr Zwierzchowski, którego doceniono za książkę „Kino nowej pamięci. Obraz II wojny światowej w kinie polskim lat ‘60”.

Tegoroczne statuetki zaprojektowane zostały przez Pawła Althamera, który jest jednym z najbardziej cenionych artystów średniego pokolenia. Nagrodę rzeczową dla Grochowskiej, za zdobycie Nagrody Kapituły, ufundowała firma Villeroy&Boch, natomiast nagrody dla laureatów dwóch pozostałych nagród są zasługą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, który jest jednocześnie patronem wyróżnień.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.nagrodacybulskiego.pl/, http://stopklatka.pl/-/107370693,wajda-grochowska-i-komorowska-w-blasku-fleszy

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry