W Opolu powstanie amerykańska fabryka quadów

AKTUALNOŚCI

Zakończyła się budowa fabryki na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która znajduje się częściowo na terenie Opola. Firma Polaris za kilkanaście tygodni będzie na Śląsku produkować quady. Inwestycja ma stworzyć około 500 nowych miejsc pracy.

800px-Honda_FourTrax_Rancher

Na przełomie lipca i sierpnia ma ruszyć testowa produkcja, a już miesiąc później rozpocznie się seryjna produkcja quadów. „Wielkość produkcji będzie zależała od zbytu, ale szacujemy, że rocznie w Opolu powstanie około 25 tysięcy pojazdów” – informował dyrektor operacyjny firmy Polaris Polska, Bogusław Dawiec. Opolska fabryka ma produkować pojazdy off-roadowe trzech rodzajów: popularne quady (ATV), pojazdy wieloosobowe do zastosowań użytkowych (Ranger), a także pojazdy rekreacyjno-sportowe (RZR).

Fabryka jest wyposażona zarówno w miejsce na spawalnię, lakiernię oraz linie produkcyjne i montażowe z niezbędnym osprzętowaniem przemysłowym. Produkcja w tej fabryce ma być skierowana na rynki światowe nie tylko w Europie, ale również w Azji i Afryce. Trwa nabór pracowników fizycznych. Rekrutacja kadry kierowniczej, inżynierów, logistyków i kontrolerów jakości jest już zakończona. Przewidziano około 350 miejsc pracy, ale liczba ta może zwiększyć się nawet do 500 osób, jeśli ilość zamówień będę stale wzrastać.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.wprost.pl/ar/442009/Amerykanie-otwieraja-w-Opolu-duza-fabryke/, http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1097822.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry