Rząd Turcji zablokował serwis YouTube

AKTUALNOŚCI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, ŚWIAT

TIB (turecki urząd telekomunikacji) zablokował serwis YouTube w swoim kraju. Powodem podjęcia takiej decyzji były podejrzenia o „zagrażaniu bezpieczeństwu narodowemu”. Cała sprawa dotyczy filmów z nagraniami audio, które sugerują, że premier Turcji jest zamieszany w aferę korupcyjną.

youtube-logo

Jeszcze do niedawna Turcja blokowała dostęp do portalu Twitter, poprzez który użytkowcy dzielili się linkami do nagrań audio, które rzekomo demaskowały zamieszanie premiera Tucji Recepa Tayyipa Erdogana w aferę korupcyjną. W środę turecki sąd administracyjny zdecydował, że było to niezgodne z obowiązującym prawem i nakazał odblokowanie portalu. Kolejnego dnia TIB podjął decyzję o zablokowaniu serwisu YouTube.

Ta decyzja ma związek z wtorkowym wywiadem telewizyjnym premiera Erdogana, w którym oskarżał on oba serwisy społecznościowe o to, że szkodzą wizerunkowy jego samego, ale także całego rządu. Premier stwierdził, że zarówno Twitter i Youtube „zagrażają bezpieczeństwu narodowemu” i zapowiadał, że „wyrwie Twittera z korzeniami”. Jego zdaniem portale wykorzystywane są przez politycznych przeciwników władzy. W planach ma on blokadę serwisu YouTube na stałe w całej Turcji.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.reuters.com/article/2014/03/27/us-syria-crisis-turkey-idUSBREA2Q17420140327, http://www.bbc.com/news/world-europe-26773702

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry