W Zabrzu zawalił się strop kamienicy

AKTUALNOŚCI, POLSKA

Runął strop, między pierwszym a drugim piętrem, w opuszczonej kamienicy w Zabrzu. Zniszczeniu uległa też jedna ze ścian. W środku mogły przebywać dwie osoby, ale nie odnaleziono żadnych śladów w gruzowisku. Na miejscu pracowała ekipa straży pożarnej ze specjalnym sprzętem i wyszkolonymi psami.

stock.xchng

stock.xchng

„Zawalił się strop między pierwszym piętrem a parterem opuszczonej, dwukondygnacyjnej kamienicy przy ul. Szkolnej. Nie ma osób poszkodowanych. Budynek został ogrodzony przez strażaków, osoby postronne nie mają do niego dostępu” – poinformował rzecznik straży pożarnej z Zabrza, Wojciech Strugacz. Na miejscu zdarzenia pracowały aż trzy jednostki straży pożarnej oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza.

Świadkowie zdarzenia relacjonowali, że przy kamienicy widziano w tym czasie dwie niezidentyfikowane osoby. Ta informacja była powodem, dla którego zdecydowano się na przeszukanie zawaliska przy pomocy profesjonalnego sprzętu i psów ratowniczych. Na szczęście ta informacja się nie potwierdziła. „Ratownicy z psami przeszukali gruzy, ale nie znaleźli tam ludzi” – powiedział rzecznik PSP, Paweł Frątczak. Służby podkreślają, że na chwilę obecną jest za wcześnie, aby mówić o przyczynach zdarzenia – są one jeszcze nie znane.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.tvp.info/14592032/zawalil-sie-budynek-w-zabrzu-nikt-nie-ucierpial, http://www.tvn24.pl/zawalil-sie-strop-kamienicy-w-zabrzu,412973,s.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry