Będzie spin-off „Harry’ego Pottera”- JK Rowling zostanie scenarzystką!

AKTUALNOŚCI, FILM, POLSKA, ROZRYWKA, ŚWIAT

To nie zwyczajna plotka, wymyślona przez zaczynających nudzić się fanów wczesnej twórczości J.K Rowling. Uniwersum, w którym rozgrywały się przygody młodego czarodzieja, będzie dalej wykorzystywane w kinematografii. Plany produkcji aż trzech filmów, ujawnił Kevin Tsujihara (szef Warner Bros) podczas wywiadu dla New York Timesa.

harry potter

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” – tak brzmi tytuł jednego z podręczników, z których korzystał Harry podczas nauki w Hogwarcie. J.K Rowling opisała w niej wszystkie magiczne stworzenia, jakie pojawiają się w siedmioksięgu. Na podstawie tej książki nakręcone zostaną nowe filmy, których scenarzystką będzie autorka „Harry’ego Pottera”.

Główny bohater to Newt Scamander, fikcyjny ator „Fantastycznych zwierząt…”. Filmy opowiadać będą o jego przygodach, na podstawie których napisał swoją książkę. Wiadomo już, że akcja pierwszej z trzech części rozgrywać będzie się w Nowym Jorku, 70 lat przed tym jak Harry dowiedział się, że jest czarodziejem.

Spin-off, to produkt, który powstaje na bazie innego, odznaczającego się ogromną popularnością. Najczęściej rozwija wątki poboczne. Osiem filmów o Harrym Potterze przyniosło dochód 8 miliardów dolarów. Nic dziwnego, że Warner Bros nie chce rozstać się z magicznym światem stworzonym przez J.K Rowling.

 

 

Zredagowane przez: Dominik Marcinkowski

Źródło: www.filmweb.pl; www.wyborcza.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry