Policja będzie mieć broń z wbudowanymi kamerami

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, POLSKA

Na rok 2015 zapowiadane są zmiany w służbach policyjnych. Każdy patrol ma być wyposażony w taser z kamerą, która będzie rejestrowała obraz oraz dźwięk. Pierwsze sztuki tej elektrycznej broni, wraz z filmem instruktażowym, trafiły już do komend. Do tej pory patrole policyjne nie miały możliwości korzystania z takiej broni.

sxc

sxc

Użycie paralizatorów i taserów, czyli pistoletów strzelający zjonizowanym gazem przewodzącym prąd, jest regulowane przez polskie prawo na mocy ustawy określającej zasady używania środków przymusu bezpośredniego oraz broni palnej przez służby państwowe. Do tej pory takie urządzenia były tylko na wyposażeniu policyjnych pododdziałów antyterrorystycznych oraz szturmowych CBŚ.

„Teraz wyposażyliśmy naszych funkcjonariuszy w nową partię 89 taserów z kamerami, które rejestrują obraz i dźwięk, od momentu kiedy policjant odbezpiecza to urządzenie” – poinformował szef policji, nadinspektor Marek Działoszyński. Urządzenie, którego koszt to ok. 7-8 tys. złotych, ma umożliwić rejestrację przebiegu policyjnej interwencji z udziałem broni. Broń elektryczna jest mniej inwazyjna od broni palnej, ale jej zaletą będzie rejestrowanie zdarzenia. Ma to pomóc w obiektywnej ocenie wydarzeń, w których policjanci zmuszeni są do użycia siły fizycznej.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,15710880,KGP_chce_wyposazyc_kazdy_patrol_policji_w_bron_elektryczna.html, http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Wiadomosci/Kazdy-patrol-policji-wyposazony-w-bron-elektryczna-od-2015-r

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry