Samochód odporny na powodzie

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, POGODA, SAMOCHODY, ŚWIAT, WIADOMOŚCI

Na produkcję takowego samochodu wpadli Japończycy z firmy Fomm Concept One. Projekt ten zakłada stworzenie czteroosobowego pojazdu, zasilanego energią elektryczną, a także posiadającego wzmocnioną konstrukcję, pozwalającą na unoszenie się na wodzie.

sxc

sxc

Samochód ten posiadać ma wymiary: niespełna 2,5 m długości, 1,3 m szerokości i 1,5 wysokości oraz wagę – 459 kg, która dodatkowo przyczyni się do umiejętności dryfowania na wodzie, tak potrzebnej w czasie nawałnic czy powodzi, które dość często spotykane są w Azji Południowo – Wschodniej. Ponadto pojazd ten wyposażony będzie w dwa elektryczne silniki (o mocy 5 kW), jak również sześć akumulatorów litowo – jonowych, co łącznie pozwoli na pokonanie stukilometrowej trasy.

Firma Fomm zaznacza także, iż samochód ten doskonale sprawdzi się nie tylko w czasie ekstremalnych sytuacji, lecz także podczas codziennych wycieczek po mieście, zwłaszcza po wąskich uliczkach. Produkcja tego rewolucyjnego pojazdu ma ruszyć w Tajlandii we wrześniu 2015 r. Będzie go można kupić już za niecałe 9 tys. dolarów.

mh

Źródło: ibtimes.co.uk

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry