Ks. Kostrzewa o LEGO: „mroczne ludziki-potwory”

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW

Ksiądz Sławomir Kostrzewa po raz kolejny wziął na tapet popularne zabawki, o których wspomina w swoim przewodniku po niebezpieczeństwach czyhających na dzieci. „Przyjazne do niedawna ludziki zastąpiły mroczne ludziki-potwory” – w takim słowach opisuje on kilka serii duńskich klocków LEGO.

fot. LEGO

fot. LEGO

Ksiądz Kostrzewa przekonuje, w autorskiej prezentacji pod tytułem „Odebrać dzieciom niewinność”, że popularne od wielu lat klocki LEGO nie mają już takich walorów edukacyjnych, jakie charakteryzowały je na początku produkcji. Niepokój duchownego budzą niedawno wprowadzone serie „Monster Fighters” oraz „Zombie”, które jego zdaniem nawiązują do nekromanii, ciemności, świata śmierci i postaci rodem z horrorów.

Szczególną uwagę ks. Sławomir poświęcił m.in. wyrazowi twarzy figurek, który przez lata produkcji wyraźnie zmienia się na groźniejszy i wyrażający wściekłość. Opisując tę zależność przywołuje badania przeprowadzone na 6 tys. minifigurek. „Wyrazy twarzy (…) mogą wprowadzać w błąd co do pojęć dobra i zła. Okazuje się bowiem, że nawet „dobrzy” cierpią w walce, a „czarne charaktery” mają wyraz twarzy ukazujący satysfakcję ze złych czynów” – czytamy w prezentacji księdza, który (powołując się na badacza tych zależności) przestrzega przed tym, że duńskie zabawki mogą powodować problemy rozwojowe u dzieci.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/454862,ksiadz-o-klockach-lego-maja-zly-wplyw-na-dzieci-moga-byc-narzedziem-szatana.html, https://www.youtube.com/watch?v=Ep0CybRL3Gg

Powiązane wpisy

  • aa

    popieram księdza, dobrze ze nareszcie ktoś o tym mówi. A potem się dziwicie ze dzieci są nie znośnie, to jest efekt tych zabawek


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry