Prezes Mozilli bojkotowany za prawicowe poglądy

AKTUALNOŚCI, INTERNET, ŚWIAT

Nowym prezesem Mozilli, producenta jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych, mianowano Brendana Eicha. Mimo wielu zasług w dziedzinie oprogramowania i wieloletniej pracy przy tworzeniu produktów firmy, jest on krytykowany ze względu na swoje prawicowe poglądy i przeszłość związaną z promowaniem zakazu małżeństw homoseksualnych w Kalifornii.

Bojkot produktów Mozilli rozpoczął się tuż po nominacji Brendana Eicha na nowego dyrektora generalnego firmy. Dziennikarze ujawnili informacje o tym, że w roku 2008 przekazał darowiznę w kwocie 1000 dolarów na rzecz fundacji popierającej tzw. Proposition 8, czyli poprawkę do konstytucji stanu Kalifornia, która miała delegalizować małżeństwa homoseksualne. Poprawkę tę początkowo wprowadzono w życie, ale w ubiegłym roku została unieważniona i małżeństwa tej samej płci uznano legalnymi. Brendan Eich pod swoją darowizną podpisał się imieniem i nazwiskiem, a pieniądze przekazał w swoim imieniu. Mimo tego środowiska homoseksualne i skrajnie lewicowe nie przestają go napiętnować.

Pracownicy Mozilli publicznie wyrażają swoje niezadowolenie z powodu prawicowych poglądów nowego prezesa, a prawie połowa zarządu odeszła z firmy na znak protestu. Nie pomogło oficjalne oświadczenie, w którym Eich obiecuje równe traktowanie dla osób homoseksualnych we wszystkich aspektach związanych z działalnością firmy. Podkreśla także, że jego prywatne przekonania nie mają wpływu na funkcjonowanie korporacji. Do sprawy włączyły się także niektóre duże portale społecznościowe (np. amerykański serwis randkowy OK Cupid) sugerując użytkownikom korzystającym z przeglądarki Firefox, zmianę produktu na konkurencyjny.

Wczoraj Brendan Eich zrezygnował z funkcji CEO w Mozilli.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.wprost.pl/ar/442502/Geje-oburzeni-szefem-Firefoxa/, http://edition.cnn.com/2014/03/31/tech/web/firefox-okcupid-protest/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry