Barack Obama w czerwcu odwiedzi Polskę

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GOSPODARKA, POLSKA

Prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiedział swoją wizytę w Polsce, która będzie miała miejsce 3 i 4 czerwca tego roku. Trwają przygotowania do odwiedzin, które będą trwały zaledwie kilkanaście godzin. Na chwilę obecną nie ma jeszcze wielu informacji na temat tego wydarzenia. Jako pierwsza informację o wizycie Baracka Obamy przekazała Katarzyna Kolenda-Zaleska, dziennikarka TVN-u.

barack-obama-twitter

Portal 300polityka prezentuje nieoficjalne informacje na temat planu wizyty, który jest stale modyfikowany. Barack Obama do Polski ma zawitać do Polski we wtorek 3 czerwca około godziny 18:00. Pierwsza uroczystość w jakiej ma wziąć udział to wręczenie Nagrody Solidarności. Prawdopodobnie będzie ona w tym roku przyznawana osobom, które w kluczowy sposób przyczyniły się do walki na ukraińskim Majdanie. Udział w tej uroczystości może w pewien sposób podkreślić pro-ukraińskie intencje prezydenta Obamy. Po zakończeniu rozdania oczywiście planowana jest uroczysta kolacja.

Kolejnego dnia, czyli 4 czerwca, prezydent Stanów Zjednoczonych ma wziąć udział w krótkim programie oficjalnym planowanym około godziny 10:30. Po półtoragodzinnym wystąpieniu ma udać się w dalszą podróż. Podczas ostatniej wizyty w Europie, Barack Obama mówił, że nie wyklucza swojego udziału w uroczystościach (planowanym na 4.06) związanych z 70. rocznicą wyzwolenia Rzymu. Możliwe, że od razu po oficjalnym wystąpieniu w Polsce, prezydent USA uda się do Rzymu.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1090083,Intensywne-przygotowania-do-wizyty-Obamy-w-Polsce, http://www.wprost.pl/ar/442517/Prezydent-Obama-przyjezdza-do-Polski-Nieoficjalny-program-wizyty/

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry