Europejskie Nagrody Filmowe w 2016 r. we Wrocławiu

AKTUALNOŚCI, FILM, MEDIA, POLSKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

W czasie Europejskiej Stolicy Kultury 2016 zostaną rozdane najważniejsze wyróżnienia filmowe dla twórców pochodzących z Europy. Polsce już raz przypadł zaszczyt organizacji ceremonii ENF w 2006 r., kiedy to  honory gospodarza pełniła Warszawa.

hollywood film

Nagrody, zwane europejskimi Oscarami, są corocznie przyznawane w dziesięciu kategoriach (najbardziej prestiżową jest Film Roku), przez Europejską Akademię Filmową, która w tym roku obchodzi swoje 25 – lecie. Zwyczajem jest organizowanie takowych festiwali w Berlinie, wyłącznie w latach nieparzystych, lub, w latach parzystych, w innym mieście Starego Kontynentu. Tegoroczne nagrody rozdane zostaną podczas grudniowej ceremonii, zorganizowanej w Rydze, tegorocznej Europejskiej Stolicy Kultury.

Podpisanie  umowy, 31.03.2014 r., przyznającej prawo stolicy Dolnego Śląska do organizacji ENF, poprzedziły niespełna dwuletnie starania władz i środowiska. Jednak dzięki temu, Wrocław da się poznać Europie, a także i światu, jako nowoczesne, perspektywiczne miasto, które podoła organizacji wydarzenia, transmitowanego do ponad stu państw z Europy, Azji czy Ameryki Północnej.

mh

Zredagowane przez: Malwina Hopej

Źródło: wyborcza.pl, tvn24.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry