Jachty i łodzie na Stadionie Narodowym

AKTUALNOŚCI, BIZNES, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, POLSKA, WIADOMOŚCI

W ostatni weekend (3-6 kwietnia) na warszawskim Stadionie Narodowym miały miejsce największe w tej części Europy Targi Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i Woda”. Odwiedzający stadion mogli podziwiać najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery i nowoczesny sprzęt żeglarski. To już 26. zjad na targach, ale po raz pierwszy na Stadionie Narodowym.

fot. Przemysław Jahr

fot. Przemysław Jahr

Przeniesienie imprezy na Stadion Narodowy w Warszawie otworzyło przed organizatorami zupełnie nowe możliwości. Znacznie zwiększyła się powierzchnia wystawowa, dzięki czemu w Targach „Wiatr i Woda” mogła wziąć udział rekordowa liczba 450 wystawców – począwszy od największych firm produkujących łodzie i jachty, a skończywszy na mniejszych producentach wodnego sprzętu do rekreacji. Do tej pory rekordowa frekwencja na targach wyniosła 35 tys. osób uczestniczących. Organizator wydarzenia ma nadzieję na pobicie tego rekordu – „Liczymy na to, że przekroczymy 40 tys.”.

Polska produkuje ok. 22 tys. jachtów żaglowych i motorowych, z czego 95% trafia na eksport. „To jest jedna z najbardziej prężnych eksportowo grup polskiego przemysłu” – podkreślał redaktor naczelny miesięcznika Żagle i organizator imprezy, Waldemar Heflich. Na targach zaprezentowano najnowszy sprzęt nie tylko z polskich stoczni, ale również zagranicznych. Międzynarodowy charakter targów podkreśliła obecność firmy z państw takich jak Grecja, Wielka Brytania, Hiszpania, Ukraina, Bułgaria, Niemcy, Słowacja, Chorwacja, Węgry, Włochy, a nawet Indonezja.

Zredagowane przez: Sylwia Chrast

Źródło: http://www.wiatriwoda.pl/aktualnosci/targi-sportow-wodnych-i-rekreacji-wiatr-i-woda,8.html, http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/2,1099652-Targi-Wiatr-i-Woda–Zaglowki-na-Narodowym–czyli-przemysl-jachtowy-chwali-sie-osiagnieciami.html

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry