„Kubański Twitter” działa dzięki USA

AKTUALNOŚCI, INTERNET, SOCIAL MEDIA, STRONY WWW, ŚWIAT

„Kubański Twitter” jest serwisem społecznościowym, powstałym dzięki staraniom amerykańskiej administracji, który jest w stanie ominąć restrykcyjne przepisy Hawany oraz blokady Internetu.

Docelowo serwis ten został stworzony z myślą o wsparciu politycznych dysydentów. Dzięki niemu, użytkownicy mogą przesyłać miedzy sobą wiadomości tekstowe, mogące zawierać chociażby informacje o planowanych protestach społecznych czy demonstracji.

stock.xchng

stock.xchng

Stany Zjednoczone postanowiły zaangażować się w ten projekt, ponieważ ich obywatel, Alan Gross, został oskarżony o szpiegostwo oraz wspieranie opozycji, a następnie skazany na 15 lat więzienia. Jego „zbrodnicza” działalność zakładała ułatwianie Kubańczykom dostępu do Internetu, a przejawiała się w rozdawnictwie komputerów czy telefonów komórkowych.

Ponadto Waszyngton starał się zatrzeć swoje zaangażowanie w tenże projekt, poprzez chociażby stworzenie zagranicznych spółek pośredniczących lub kanałów przesyłu pieniędzy, które na Kubę trafiały poprzez bank na Kajmanach. Oba państwa nie utrzymują ze sobą stosunków dyplomatycznych od 1961 roku.

mh

Źródło: tvn24bis.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry